Axess Kart İptali

  • 21 Ekim 2013
  • 508 kez görüntülendi.

Kredi kartları, hepimizin hayatında oldukça önemli ödeme araçları olarak bulunuyorlar. Bu ödeme araçlarını çekici yapan unsurlardan bir tanesi ise, söz konusu kredi kartlarının nakit eksikliği ya da maaşa zaman olduğu dönemlerde etkin şekilde kullanılarak ihtiyaçların karşılanması noktasında oldukça önemli olduğu ile ilgilidir. Yani kredi kartları, her ne kadar cebinizde o anlık para olmasa da, üstelik aylık maaşınızı almanıza da daha zaman varsa ve tam böylesine bir dönemde çeşitli ihtiyaçlarınızı satın almak zorunda iseniz devreye giriyorlar ve sizi pek çok dertten kurtarıyorlar. Aybaşı geldiğinde ise maaşınızla ya da gelirleriniz ile kredi kartı borcunuzu ödeyip rahatlıyorsunuz. Bu nedenle de kredi kartları toplum tarafından oldukça değerli görülüyor.

Kredi Kartı İptali

Kimi zaman kredi kartları bir takım külfetleri de beraberinde getirebiliyor. Kredi kart aidatı gibi bir takım ücretler, her dönem hesaptan kesiliyor. Böyle bir ücreti ödemek istemeyen kişiler ise kredi kartlarını iptal ettirmek isteyebiliyorlar. Zaten nakit alış veriş her zaman ekonomi yönünden de daha sağlıklı olarak görülüyor. Alış verişlerde nakit para dönmesi ve bu sayede pek çok insanın bu döngüden yararlanarak ekonomiyi canlı tutması, kredi kartlarını saf dışı bırakabiliyor.

Diğer yandan kişilerin kendilerini çeşitli bankalara bağlamak istememeleri de bu anlamda bir kredi kartı iptal sebebi olarak kendini gösteriyor. Çünkü kredi kartları, sürekli olarak cepte taşınan bir banka ürünü olduğu için kişiyi ister istemez ilgili bankaya bağlıyor.

Bir başka kredi kartı iptal nedeni de şüphesiz ki yüksük miktarda yapılan kontrolsüz harcamalar oluyor. Doğrudan nakit para kullanılmadığı için tüketiciler ne oranda harcama yaptıklarını hesap edemeyebiliyorlar.

Axess Kart İptali

Axess kart, ülkemizde ve dünyada faal şekilde işlem gören bir kredi kartı statüsündeki banka ürünüdür. Odeabank, Akbank gibi bankaların bu kart ürününü müşterilerine tavsiye ettiği ve başka finans kuruluşları ile de anlaşmaları bulunan Axess kartın iptali için müşteri hizmetleri yolu ile işlemler gerçekleştirilebiliyor. Axess kartın iptali oldukça pratik ve kolay oluyor. Müşteri hizmetlerine bildirilen talebin ardından kart iptal oluyor.

Bir önceki yazımız olan En uygun kredi kartı hangisi? başlıklı makalemizde en ucuz kredi kartı, en uygun kredi kartı veren bankalar ve uygun kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ