Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

  • 15 Mayıs 2013
  • 695 kez görüntülendi.

Günlük hayatta en sık kullanılan bankacılık ürünlerinden birisi, hatta en çok kullanılanı, şüphesiz ki kredi kartlarıdır. Nakit olmadığı, ya da yeterli paranın o an cepte bulunmaması sebebi ile kullanılan kredi kartları, müşterilere büyük yararlar sağlamaktadır. Market alış verişlerinde, eğlence sektöründe, gıda ürünlerinde, hizmet sektöründe ve akla gelen her platformda geçerli olan kredi kartları, çoğu zaman için en pratik ödeme ve değiş tokuş araçlarından birisini temsil etmektedir.

Kredi kartları, yurt içinde olduğu gibi, yurt dışında da geçerlidir. Kredi kartlarının kullanımlarının oldukça yoğun ve sık olduğunun bilincinde olan bankalar da, bu ürünlerinden para kazandıkları için daha fazla kredi kartı kullanımını teşvik etmek istemektedirler. Bu nedenle de kredi kartları ile ilgili sürekli olarak kampanyalar, limit artırma teşvikleri ve diğer benzer uygulamalar göze çarpabilmektedir.

Kredi kartlarının limitlerinin artırılması konusu ise, daha önceki dönemlerde bankaların inisiyatiflerine bırakılmışken, yeni çıkan yasa ile beraber bu durum tamamen müşteri talebine endekslenmiştir. Yasanın getirdiği yükümlülüklerin içinde, müşteri rızası olmadan kredi kartı limiti artırmama durumu ortaya çıkmaktadır. Peki, kredi kartı limiti nasıl artırılır?

Kredi Kartı Limit Artırma Yöntemi

Kredi kartlarının bankaların kendi algoritmalarına göre limit artırma işlemlerine maruz kalmaları tüketiciler açısından hoş karşılanmaz iken, değişen yasa sonrası bu gücün tüketiciye verilmesi oldukça olumlu şekilde karşılık bulmuştur. Bundan böyle müşteriler, bankalardan kredi kartı limit artırma talebinde bulunmadıkları sürece limitleri ile oynama olmayacaktır.

Öte yandan tüketicilerin bu limitleri artırmak için bankaları ile temasa geçmeleri oldukça önemlidir. Bu sayede limit artırma işlemleri daha sağlıklı ve doğru bir şekilde yapılmaktadır. Müşterilerin telefon bankacılığı ya da yüz yüze görüşme yolu ile limit artış talebinde bulunmalarının ardından, kimi bankaların gelir durum belgesi istemeleri ile süreçte mesafe kat edilir. Bankaya elden teslim edilen ya da faks yolu ile iletilen bu belgelerin değerlendirilmesinin ardından limit artış işlemi gerçekleşmektedir.

Kredi kartı limit artırma yöntemi içinde, kimi bankalar bazı ufak artışlarda herhangi bir belge istemeden, talep gelir gelmez işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Finansbank’tan Hesap Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde finansbank hesabı nasıl açılır, finansbank hesap işletim ücretleri ve hesap işletim ücreti nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. MELEK YILDIZ dedi ki:

    KRDİ KART YÜKSETME

  2. MELEK YILDIZ dedi ki:

    ZİRAAT

BİR YORUM YAZ