Kredi Kartıyla 9 Ay Taksitle Telefon Alınabilecek mi?

  • 05 Ocak 2014
  • 997 kez görüntülendi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kredi kartlarında yaptığı son düzenleme ile bir çok kişinin kafasında soru işaretleri oluştu. Kredi kartlarının taksit sayılarında yapılan düzenleme ile bazı sektörlere taksit engeli konulurken bir çok sektöre de taksit üst sınırı getirildi. Bu düzenleme ile artık bol taksitli alışverişler tarihe karışmış oldu. Ancak insanların kafalarında yer alan en büyük sorulardan biri ise kredi kartıyla 9 ay taksitle telefon alınabilecek mi oldu.

Kredi kartı ile taksitli cep telefonu alınabilecek mi sorusuna cevap olarak evet diyebiliriz. Yapılan düzenlemenin ilk taslağında 6 ay olacağı konusunda düşünceler vardı. Ancak Resmi Gazete’de beyaz eşya, elektronik cihazlar ve mobilyalar 9 taksitle alınabileceği yayınlandı. Bu düzenlemeye göre cep telefonları maksimum 9 taksit ile alınabilecek.

Herkesin merak ettiği kredi kartı ile cep telefonu kaç taksitle alınabilecek sorusu böylelikle netliğe kavuşmuş oldu. Resmi Gazete’de yayınlanan habere göre cep telefonları ve elektronik cihazlar maksimum 9 taksitle alınabilecek. Bu düzenleme ile vatandaşların taksit borçlanmalarının daha düzenli olacağı ve kredi kartı borçlarında düşüşler meydana geleceği tahmin edilmekte.

Bir önceki yazımız olan Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2014 başlıklı makalemizde 2014 yılında faizsiz kredi veren bankalar, faizsiz kredi veren bankalar ve faizsiz kredi veren bankalar 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ