2014 Yılı Bankaların Konut Kredisi Ekspertiz Ücretleri

  • 28 Şubat 2014
  • 472 kez görüntülendi.

2014 yılı bankaların konut kredisi ekspertiz ücretleri hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Konut kredisi kullanmak isteyenlerin en çok dikkat ettikleri unsurlardan biri de ekspertiz ücretidir. Bankalar almak istediğiniz evin tamamı için finans desteği vermezler. Evin ekspertiz değeri üzerinden %75 gibi oranlarda destekte bulunurlar. Bu yüzden bankalar ekspertiz yaptırmak mecburiyetinde kalmaktadır. Bu işlem içinde gerekli masrafları banka müşteriye ödetir. Bu durumda da ekspertiz ücreti meydana çıkar. Yasal olarak desteklenmese de bankalar bu ücreti bütün müşterilerinden almaktadır. Bankaların konut kredisi ekspertiz ücretleri çoğu kişi tarafından davalık bile olmuştur. Tüketici mahkemelerine açılan davalar sonucunda bir çok kişi ekspertiz ücretini bankadan iade almıştır. Burada dikkat etmeniz gereken durum ise banka ile konut kredisi sözleşmesi yaptığınızda maddelerin içerisinde ekspertiz ücretinin kimin ödeyeceğine dikkat etmelisiniz. Burada eğer müşteri ödeyecektir ibaresi varsa hukuki açıdan da şansınız kalmamaktadır.

2014 bankaların konut kredisi ekspertiz ücretleri ise aşağıdaki gibidir. Buradaki rakamlar güncel olmakla beraber ileri ki tarihlerde değişiklik gösterebilir.

Garanti Bankası konut kredisi ekspertiz ücreti: 850TL

Akbank konut kredisi ekspertiz ücreti: 690TL

Yapı Kredi Bankası konut kredisi ekspertiz ücreti: 650TL

Denizbank konut kredisi ekspertiz ücreti: 600TL

Finansbank konut kredisi ekspertiz ücreti: 650TL

Burada yazan bankaların ekspertiz ücretleri, kredi kampanyalarına göre ve bankanın politikasına göre değişiklik gösterebilir. Konut kredinizi kullanırken bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan HİBE KREDİ-GERİ ÖDEMESİZ KREDİ NASIL ALINIR? başlıklı makalemizde faizsiz hibe kredi, faizsiz hibe krediler ve geri ödemesiz kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ