Akbank Artı Para Nedir? Nasıl Açılır? Faizi Ne Kadar?

  • 27 Haziran 2016
  • 709 kez görüntülendi.

Akbank banka sektörünün öncü bankaları arasında yer almaktadır. Son zamanlarda gündeme oturan Akbank artı para hesabı ise, Akbank hesabınızda yeterli par olmadığı zaman birden fazla bankacılık hizmetinden yararlanabildiğiniz kredili mevduat hesabına verilen isimdir.

Akbank artı para hesabı kredili mevduat hesabında ve tüm ödemelerinizde tercih edebileceğiniz nakit paradır. Bunu bir nevi sizi en zor zamanlarınızda kurtaran nakit avans gibi düşünebilirsiniz. Genelde öğrenciler için ek para hesabı nakit avans olarak adlandırılmaktadır. Anca diğer kesim ek hesap ya da eksi bakiye olarak da adlandırabilir. Akbank artı para’yı duyanların düşündüğü ilk soru artı para hesabının nasıl açıldığı ve artı para hesabının faizinin ne kadar olduğudur. Şimdi gelin birlikte bu soruların cevabına göz atalım.

Akbank Artı Para Hesabı Nasıl Açılmaktadır?

  • Akbank artı para hesabı kullanmak istiyorsanız doğal olarak hesabı Akbank şubesinden açmanız gerekmektedir.
  • Ancak bu işlemler için öncelikle Akbank’ta bir adet kişisel hesabınızın bulunması gerekiyor. Eğer hesabınız yoksa hemen en yakın Akbank şubesine giderek, yanınıza gelir belgesi ve kimlik belgesi alarak hesap açmalısınız. Bu şekilde artı para hesabınızda açılmış olacaktır.
  • Akbank artı para hesabınızı aktifleştirdikten sonra dilediğiniz zaman kartınızla artı para çekebilirsiniz. Ancak bu işlemi sınırlar çerçevesinde yapabilirsiniz.
  • Akbank artı para hesabından kullandığınız paraları her ay otomatik ödeme talimatıyla ödeyebilirsiniz.

Akbank Artı Para Faizi Ne Kadardır?

  • Akbank artı para faizi tam tamına 25 TL’dir. Siz Akbank artı para hesabından ne kadar kullanırsanız gelecek ay da o kadar ücret ödersiniz.
  • Akbank artı para faizinin ücretten kesilme şeklinin şu şekilde açıklanması daha doğru olacaktır. Örneği siz ayda 2000 TL maaş alıyorsunuz. Size sunulan Akbank artı para ise 1000 TL.
  • Maaş gününüze kadar size sunulan 1000 TL artı paranın hepsini harcadınız. Maaş gününüz geldi ve hesabınıza tam olarak 2000 TL yattı. Yatan paradan tam olarak 1025 TL kesilecektir. Bu şekilde maaşınız 975 TL, artı paranız ise 1000 TL kalacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılında Konut Kredisi Faizi Düşer mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ