Bonus kredi kartı iptali

  • 05 Ağustos 2013
  • 377 kez görüntülendi.

BONUS KREDİ KARTI İPTAL AŞAMALARI

Bilindiği gibi bankalar kredi kartlarını kolayca veriyor ancak kart kapatırken bir takım sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bunun sebebi bankaların kart kullanımının devam etmesini istemesidir. Bonus kredi kartı iptali için de belli aşamalar vardır.

Pek çok kişi senelik kart aidatı ve kesintiler sebebi ile kartlarını kapattırmak istemektedirler. Kredi kartları kapatılmadan önce tüm borçların ödenmiş olması gereklidir. Daha önce satın alınan ürün veya hizmet taksitlere bölünmüş ve bir sonraki taksit dönemine girmeden kart kapatılmak isteniyorsa tüm taksitler birlikte, tek seferde ödenmek zorundadır. Bazı bankalar hariç bu durum geçerlidir. Bonus kredi kartı iptal işlemini gerçekleştirmek için 444 0 333 numaralı telefon aranmalıdır. Yetkili müşteri temsilcisi ile görüşülürken, ilk olarak kredi kartı borçları sorulmaktadır. Ardından kartı kapatma nedeni sorulmakta ve geçerli bir neden istenilmektedir. Müşteri temsilcileri ile görüşerek kartlarını kapattırma konusunda sıkıntı yaşayan banka müşterilerinin olunduğu bilindiği için, bankaların şubelerine giderek iptal işlemini gerçekleştirmek daha çok önerilen bir yöntemdir. Kart kullanıcılarına yüz yüze görüşülerek bu işlemi yapmaları tavsiye edilmektedir. Pek çok kart kullanıcısı, kartlarını telefon bankacılığı ile iptal ettirdiğini düşünürken, durumun farkına senelik kart aidatı kesildikten sonra varmaktadırlar.  Kart kullanıcılarına bu konuda dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir.

Bonus kredi kartı iptal işlemi için sizlere farklı seçenekler sunulmaktadır. Güvenli olanın hangisi olduğu da açıkça belirtilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde akbank kredi kartı başvurusu, banka kartı başvurusu ve kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yahya dedi ki:

    garanti bonus flexsi alışveriş kredi kartı iptal ettirmek istiyorum….

BİR YORUM YAZ