Emeklilik Maaşı Hesaplama

  • 19 Aralık 2016
  • 1.720 kez görüntülendi.

Yıllarca çalıştıktan sonra hak ettiğiniz emekliliğinizde alacağınız maaşı önceden hesaplayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi bir kuruma başvurmanıza da gerek yok. İnternet üzerinden emeklilik maaşı hesaplama işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplama işlemini gerçekleştirdikten sonra sizlere aylık olarak sorgulama zamanındaki şartlara göre ne kadar maaş alacağınız bildirilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için bazı bilgilerinizi belirtmeniz gerekmektedir. Aşağıda 4A, 4B ve 4C sigortalıları için sorgulama işlemlerinin nasıl gerçekleştirilebileceğiniz inceleyebilirsiniz.

Emeklilik maaşı hesaplama işlemini 4A sigorta gurubu buraya(https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/) tıklayarak gerçekleştirebilir. Açılan sayfada bazı bilgileri belirtmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler sırayla vatandaşlık numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il ve doğum tarihidir. İstenilen bilgileri girdikten sonra sorgulama ekranına geçebilirsiniz. Sorgulama ekranına geçtiğinizde ise sizlerde çalışma gün sayınız istenecektir. 2000 yılından önce 2000 ve 2010 yılları arası ve 2010 sonrası çalışma gün sayınızın belirtilmesi gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra hesaplama yaparak emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Sigortanız 4B kategorisinde ise buraya tıklayarak emekli maaşı hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Açılan sayfada T.C. kimlik no ve kurum bilgisini belirtmeniz gereklidir. Bu bilgileri girdikten sonra güvenlik kodunu da girip sorgula ekranından gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Emeklilik maaşı hesaplama işlemi için 4C sigortalılar buraya tıklayarak emeklilik maaşlarının ne kadar olacağını sorgulayabilirler. Açılan sayfada bazı bilgileri belirtmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri belirttikten sonra hesapla butonuna tıklamanız yeterlidir. Yapacağınız bu işlem sonrasında 4C emeklilik maaşınızın ne kadar olacağınız hesaplayabilirsiniz. Emeklilik maaşınızın doğru bir şekilde hesaplanması için bilgileri doğru bir şekilde girmeniz önemlidir. Sizlerde gelecekteki emekli maaşınızın ne kadar olacağınız hesaplamak istiyorsanız yukarıdaki bilgiler doğrultusunda gerekli sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir ve emekli maaşınızı öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Köprü Otoyol Zammı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ