En Uygun Konut Kredisi

  • 26 Mayıs 2013
  • 547 kez görüntülendi.

En Uygun Konut Kredisi

Konut kredileri son yıllarda ülkemizde insanların gündeminde olan ve ekonomi konusunda ilk akla gelen faktörlerden bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Mortgage kredisi ( bankacılar arasında ), halk arasında ev kredisi olarak da bilinmektedir.

Bu krediyi alırken, bir malınızı ipotek ettirmek zorunda olacağınızdan bu krediyi alırken son derece dikkat etmek zorunda kalıyorsunuz. Bu krediyi alırken düşük faizle ve ödeyebileceğiniz kadar vade ile almanız son derece önemlidir. Bunun en uygun yolu ise çeşitli bankaları gezerek en uygun krediyi veren bankayı

Konut Kredisi Temel Bilgiler

  • Konut Kredisi Şartları.  Bu krediyi alırken, alacağınız ev üzerine ipotek koyulmaktadır. Borcunuzu 20 yıl vade ile ödeyecekseniz, 20 yıl sonra ipotek kalkar ve ev tamamı ile size ait olarak kalır.
  • Konut Kredisi Limiti. Konut kredisi alacaksanız, bir miktar peşin paranızın olması gerekmektedir. Alacağınız konut için % de 20 oranında peşin para, % de 80 oranında da kredi alabilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada

Bu konuda hangi bankaya giderseniz gidin en uygun kredi türünün kendilerinde olduğunu söylerler. Ancak bizim size tavsiyemiz tüm bankaları gezip bu konuda hepsinden bilgiler almanızdır.

Bir önceki yazımız olan HİBE KREDİ-GERİ ÖDEMESİZ KREDİ NASIL ALINIR? başlıklı makalemizde faizsiz hibe kredi, faizsiz hibe krediler ve geri ödemesiz kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ