Enpara Banka Kartı Şifresi Öğrenme

  • 27 Kasım 2017
  • 1.164 kez görüntülendi.

Bankacılık sektörü teknolojik gelişime en hızlı ayak uyduran sektörlerden biri. Şubelerde oluşan yoğunluk arttıkça personel alımına giden bankalar bunun da yeterli gelmediği noktada dijital platformlar oluşturuyor. Bu platformlardan müşteriler tüm işlemlerini internet bankacılığı aracılığı ile yürütüyor. Hatta bankalar müşterileri bu platforma yönlendirmek için masrafsız ürünler geliştiriyor. Örneğin bu platformlardan yapılan para transferlerinden masraf alınmıyor ya da çok düşük tutarlarda alınıyor. Finansbank’ın kurulumunu yaptığı Enpara uygulaması da bu dijital platformlardan bir tanesi. Finansbank müşterileri kredi kartı işlemlerini, para transfer işlemlerini ve yatırım işlemlerini bu platformdan kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Ayrıca bu platforma ait hesapların da bir banka kartı mevcut. Finansbank müşterileri bu noktada Enpara banka kartı şifresi öğrenme yollarını araştırabilir. Aslında Enpara banka kartı şifresi öğrenme birkaç adım ile sağlanabiliyor.

Finansbank ATM’lerinden Enpara Banka Kartı Şifresi Öğrenme

​Müşteriler kendilerine yönlendirilen Enpara banka kartı şifrelerini Finansbank ATM’lerinden öğrenebiliyor. Kart ATM’ye takıldıktan sonra şifre işlemleri menüsünden karta şifre oluşturulabiliyor. Ancak bu şifre doğum tarihi ya da sıralı rakamlardan oluşmamalıdır. Ayrıca şifre belirleme işlemlerinde hata alınır ise 3. deneme yapılmadan kart geri alınmalı ve müşteri hizmetleri aranmalıdır.

Enpara Uygulamasından Şifre Belirleme

Enpara uygulamasından müşteriler banka ve kredi kartlarına şifre belirleyebiliyorlar. Ancak yine aynı şartlar bu platformda da geçerlidir. Özel gün, tarih ve sıralı sayılar şifre olarak belirlenemez.

Enpara Müşteri Hizmetlerinden Şifre Belirleme

Enpara müşteri hizmetlerine 0850 222 3663 nolu hattan ulaşılabilir. Müşteri temsilcisi kartına şifre belirlemek isteyen müşteriden birkaç güvenlik sorusu alarak bilgilerine ulaşır. Kart şifresi için sesli destek menüsüne aktarılan müşteri 4 haneli şifresini buradan belirleyebilir. Kartın CVV kodu müşteriden istenir ve tuşlaması gerekir. Bu kod kartın arka tarafında bulunan 3 haneli rakamdır.

Finansbank Şubelerinden Şifre Belirleme

​​​​Eğer müşteri bu yolların hiçbirinden şifre belirleyemez ise en yakın Finansbank şubesinden yardım alabilir. Şubelerde bulunan şifrematik cihazları şifre adımında kolaylık sağlar. Pos cihazlarına benzeyen bu cihazlar tuşlanarak şifre oluşturur. Müşteri kimsenin görmeyeceği şekilde cihazın tuşlarını kullanarak şifre belirleyebilir.

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme başlıklı makalemizde banka, internet bankacılığı ve Kuveyt Türk hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ