Halk Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranları

  • 24 Ağustos 2018
  • 213 kez görüntülendi.

Halkbank’tan, Türk Lirası veya Döviz yatırımı için vadeli hesap açtıran banka müşterileri, oldukça güvenli ve risksiz bir yöntem olan vadeli mevduat ile, birikimlerini en iyi faiz oranları ve esnek vade seçenekleriyle değerlendirebilmektedir. Dönemsel olarak değişiklik gösteren, halk bankası vadeli hesap faiz oranları, vadeli mevduat hesabı olan ve hesabındaki yatırımı vadelendiren mevcut müşterilerini etkilememektedir. Halkbank müşterileri, vadeli mevduat işlemi yaptıkları tarihte hangi faiz oranından işlem yapılmışsa, herhangi bir değer kaybı olmadan, fonlarına aynı orandan faiz işletilmektedir.

Daima müşterilerine avantajlı imkanlar ve faiz oranları sunan Halkbank’ ın, müşterilerinin tercih edeceği vadelere ve yatırılacak olan tutara göre, çeşitli faiz oranları bulunmaktadır.

Genel olarak bakıldığında, Halkbankasında açılacak olan Vadeli Mevduat Hesabında vade seçenekleri, 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık sürelerle sunulmaktadır. Bunun yanı sıra yatırım yapılacak olan tutara ve para cinsine göre, değişkenlik gösteren faiz oranları bulunmaktadır.

500 TL ile 5000 TL Yatırım İçin Uygulanan Faiz Oranları

  • 1 Ay vadeli seçenekte, 4.50,
  • 3 Ay vadeli seçenekte, 4.75,
  • 6 Ay vadeli seçenekte, 4.75,
  • 1 Yıl vadeli seçenekte ise, 4.75 oranları uygulanmaktadır.

5000 TL ile 25.000 TL ve Üzeri Yatırım İçin Uygulanan Faiz Oranları

  • 1 Ay vadeli seçenekte, 4.50,
  • 3 Ay vadeli, seçenekte, 4.75,
  • 6 Ay vadeli seçenekte, 4.75,
  • 1 Yıl vadeli seçenekte de 4.75 faiz oranlarıyla işlem yapılmaktadır.

500 USD Ve Üzeri Yatırım İçin Uygulanan Faiz Oranları

1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık vadelerle 500 dolar ve üzeri yatırım yapıldığında, 1.00 faiz oranı uygulanmaktadır.

500 EURO Ve Üzeri Yatırımlar İçin Faiz Oranları

500 Euro ve üzeri tüm vade seçeneklerinde 0.50 faiz oranıyla işlem yapılmaktadır.

Halkbank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Hesaplama Aracı

Vadeli Mevduat Hesabı açtırarak, elinde bulunan miktara göre faiz hesaplaması yapmak ve vade seçeneklerini görmek isteyen kişiler, https://www.halkbank.com.tr/ web adresinden, Faiz Hesaplama aracını kullanarak, belirteceği tutarlara ve vadelere göre uygulanacak olan faiz oranlarını görebilir ve diğer tüm yatırımlar için güncel faiz oranları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir.

Bir önceki yazımız olan Banka Mevduatı Nedir? başlıklı makalemizde Banka Mevduatı, Banka Mevduatı Hakkında ve Banka Mevduatı Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ