Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

  • 20 Aralık 2017
  • 511 kez görüntülendi.

Hayvancılığa verilen destekler ve yatırımlarla birlikte ülkemizde hayvancılık yapmak isteyen birçok insan bulunuyor. Hayvancılık yapanlar arasında da üretimini genişletmek, büyütmek isteyenler bulunuyor. Devlet de üretimi arttırmak için hayvancılıkla uğraşanları desteklemek üzere kredi veriyor. Devlet bankası ve diğer bankalar süt hayvancılığı, büyükbaş, küçükbaş olmak üzere farklı farklı kredi imkânları sağlıyor. Bir kısmı hibe olarak verilen bu kredilerin bir kısmı da birkaç sene sonra ödenmesi şartıyla verilebiliyor. Her bankanın kendisine göre şartları bulunuyor. Peki, hayvancılık kredisi veren bankalar hangileridir?

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi olarak birçok hayvan için kredi verebiliyor. Damızlık süt sığırcılığı ya da büyükbaş ve küçükbaş süt hayvancılığı ya da besicilik olmak üzere daha birçok üretimi destek amaçlı kredi veriyor. Bunlarında şartları bulunuyor örneğin damızlık süt sığırcılığı yapmak üzere kredi çekmek isteyen birinin 10 baş ve üzeri üretim yapacak olması gerekiyor. Damızlık düve almak için ise 50 baş ve üzeri işletmeye sahip olmak ya da kuracak olmak gerekiyor. Bunun gibi diğer üretimler için de şartlar bulunuyor.

TEB

TEB hayvancılık kredisi çekmek isteyenler 4 farklı imkân sunuyor. Bunlar süt hayvancılığı kredisi, besicilik kredisi, tavukçuluk ve arıcılık kredisi olarak ayrılıyor. Yani TEB büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yanında tavukçuluk ile arıcılığı da destekleyen krediler veriyor. TEB süt hayvancılığı yapıyor olanların ihtiyaçlarını karşılayan kredi veriyor. Yani yem gibi ilaç ve bakım gibi giderleri karşılamaya yarıyor. Krediyi alırken 18 aya kadar vade yaptırılabiliyor. Besicilik ve tavukçuluk kredisinde ise 12 ay vade imkânı sağlıyor. TEB daha çok masrafları ve giderleri karşılamak üzere kredi veriyor. Bu kredileri almak için ise bazı evrak ve belgelerin verilmesi gerekiyor.

Şekerbank

Şekerbank da hayvancılığı destekleyen krediler veren bankalar arasında yer alıyor. Şekerbank hayvancılık kredileri 60 aylık vade imkânları sunuyor. Hemen her çeşit türde hayvanlar için kredi veriyor. Başvuru yapmak için ise bölge şubesine gitmek ve istenilen birkaç evraka sahip olmak yeterli oluyor. Modern hayvancılığı da destekleyen krediler bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çektim Ama Findeks Kredi Notum Düştü Neden? başlıklı makalemizde kredi, Kredi çekim ve kredi çektim ama findeks kredi notum düştü neden? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ