Kart Aidatını Geri Almayı Unutmayın

  • 05 Haziran 2013
  • 358 kez görüntülendi.

Kredi kartınızındın hesap işletim ücreti kart aidatı gibi sebeplerle kesilmiş olan paraları kredi kartınızı iptal ettirdikten sonra geri isteyebilirsiniz.

Şikayetvar.com’un avukatlarından bir tanesi olan Serkan Sakallı, “Bankalar her ay olmasa da her yıl mutlaka kullanıcıların kredi kartlarından .eşitli sebeplerle paralar kesiyor ve bunların isimlerine de kart aidatı gibi isimler veriyorlar. Kart aidatı veya başka bir isimle kesilen kredi kartı aidatlarınızı kartınızı iptal ettirdikten sonra geri alabilirsiniz.

Bankaların bir çoğu kartı açtırır açtırmaz kart aidatını kesiyor hatta bazı bankalar kredi kartı daha açılmadan ve kullanıcıların eline ulaşmadan kart aidatlarını kesmekte: Bunu gören kullanıcılar çeşitli sebeplerle kartlarını iptal ettiriyor ve iptal ettirilen kartlardan kesilen paralar kullanıcıların yanına kar kalıyor ancak, kredi kartlarından kesilen ücretler bankalardan iptal edilince geri alınabilmektedir.

Tüketiciler, kartlarından kesilen paraları geri istediklerinde zaman aşımı şeklinde bazı mazeretler uyduran bankalar paraları geri vermemekte diretiyor. Ancak, avukat Serkan Sakallı böyle bir uygulamanın olmadığını ve zaman aşımı kavramının bankalar tarafından uydurulduğunu belirtiyor.

Bir önceki yazımız olan Bankacılar Ne Kadar Maaş Aliyor 2015 başlıklı makalemizde bankacı nasıl olunur, bankacı olma şartları nelerdir? ve bankacı olmak için ne yapmalıyız hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ