Kartım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

  • 13 Mart 2014
  • 1.616 kez görüntülendi.

Kredi kartı ve bankamatik kartlarının bloke olması için bir çok sebep olmaktadır. Bu yüzden eğer kartım bloke oldu ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle bloke olma sebebini araştırmalısınız. Bloke olma sebebini bulduğunuzda ne yapacağınızı da öğreneceksiniz.

Kart bloke oldu diyorsanız öncelikle bankanız ile görüşmelisiniz. Kartına sahip olduğunuz banka ile görüşmenizde kartınızın bloke olma nedenini hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Daha eğer mümkünse kartınızda bulunan blokeyi kaldırabilirsiniz. Eğer kredi kartınız bloke olmuşsa büyük bir ihtimalle kredi kartı borçlarınızdan dolayı kartınıza bloke konulmuştur. İki dönem ekstre borcu ödemeyen kişilerin kartları alışverişe kapatılır ve kullanılmaz duruma düşer. Borç ödendikten sonra bir gün içerisinde kartınız tekrardan kullanıma açılabilir. Ancak kart borcunuz avukata gittiğinden dolayı kredi kartını bloke olmuşsa bu durumda kredi kartında bulunan blokeyi açtırmanız mümkün değildir.  Kart ile alışveriş yapamazsınız. Bankanın ATM’sini kullandığınızda ise ATM kartı geri vermeyecektir.

Bankamatik kartı bloke oldu ise bu da genelde bankaya olan borçlar nedeni ile bütün hesaplarınıza bloke konulma sebebinden dolayı olmuştur. Bankaya olan borcunuzu ödedikten sonra nakit paranızın bulunduğu hesaplar aktif edilir ancak bankanın kredi kartı, kredili mevduat hesabı gibi ürünleri kullanamayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartım Çalındı Nasıl İptal Ettiririm? başlıklı makalemizde çalınan kredi kartı iptal ettirme, çalınan kredi kartına bloke koyma ve kredi kartım çalındı nasıl iptal ettiririm hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ