Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

  • 10 Mart 2014
  • 480 kez görüntülendi.

Ev kredisi dendiğinde çoğu kişinin aklına kefil gelmektedir ve kefil bulmanın ne kadar zor olduğunu bilmektedirler. Bu durumda kefilsiz ev kredisi veren bankalar arayışına girmektedirler.

Kefilsiz konut kredisi veren bankalar listesi olarak bir liste hazırlamamız aslında yersiz olur. Bunun nedeni artık bankalar kredi notuna bakarak kefilsiz kredi verebilmeleridir. Ev kredilerinin ilk yaygınlaştığı zamanlarda bankalar kendilerini güvene almak için kefil şartı koşmaktaydı. Ancak günümüzde insanların kredi kullanma alışkanlığının gelişmesi ve kredi notu gibi bir değerlendirmenin yapılması ile birlikte bankalar artık kefil isteme lüksünden vazgeçmektedir.

Bankalar kredi kullanmak isteyen kişinin kredi notu, gelir durumu, daha önceki kullandığı kredilerde yaptığı ödemeler gibi bazı faktörleri göz önünde bulundurur ve kredi kullanmak isteyen kişinin risk analizini yaparlar. Bu durumda eğer kredi kullanmak isteyen kişinin riski az çıkarsa kefile gerek duymazlar. Bu durum ev kredileri içinde geçerlidir. Kefilsiz ev kredisi almak için kredi geçmişinizin temiz olması çok büyük önem taşımaktadır. Ayrıca bankalar istedikleri zaman gerekli gördüğünde kredi kullanmak isteyenlerden kefil talebinde bulunabilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan 2014 Yılı Bankaların Konut Kredisi Ekspertiz Ücretleri başlıklı makalemizde 2014 bankaların ekspertiz ücreti, 2014 yılı bankaların konut kredisi ekspertiz ücreti ve bankaların ekspertiz ücreti hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ