Kısa Yoldan Nasıl Zengin Olurum?

  • 18 Aralık 2017
  • 531 kez görüntülendi.

Kısa yoldan zengin olmanın bazı yolları bulunur ancak kısa yoldan zengin olmak oldukça yoğun bir çalışmayı gerektirdiğinden elde edilen parayı harcamak veya değerlendirmek için yeterli zaman bulunmayabilir. Örneğin Zeki Triko’nun sahibi bu konu hakkında inanılmaz bir başarı öyküsüne sahiptir. Kendisi çorap satarak bu mesleğe atılmıştır ve günümüzde dev ölçekte bir işletmenin sahibidir. Aynı şekilde Türkiye’nin en saygın ailelerinden olan Koç ailesi de küçük bir işletme ile bu işe başlamış ve günümüzde Türkiye’nin en büyük şirketlerinden birine sahip olmuşlardır. Şayet kast edilen zenginlik bu ölçüde bir zenginlik ise çok kısa yoldan ulaşmak oldukça zordur hatta mümkün değildir zira sektörde tanınmayı ve büyümeyi gerektirir.

Çok Uzun Kariyer Yapılmadan Zengin Olunabilecek Meslekler Hangileridir?

Türkiye’de daha mesleğe başlar başlamaz dudak uçuklatacak düzeyde para kazandıran meslekler bulunur. Bunlardan biri pilotluktur. Pilotaj bölümünü bitirerek veya özel havacılık okulları okuyarak bu mesleğe atılmak mümkündür ve sektördeki pilot açığından dolayı işsiz kalma oranı oldukça düşüktür. Pilot maaşları Türkiye şartlarında bir kimsenin zengin sayılabilmesi için son derece yeterli seviyededir. Ancak dışarıdan okunan havacılık okulları ve özel üniversitelerin burssuz kazanılan pilotaj bölümleri oldukça pahalıdır ve bu fiyat gittikçe artmaktadır. Okuyarak zengin olmanın başka bir yolu ise denizcilik fakültesi bitirmektir. Denizcilik fakültesi nispeten havacılığa göre daha ucuz bir daldır. Böylelikle fazla para harcanmadan yüksek maaşlarla iş bulunabilir, hatta henüz okulun ilk senesinde dahi staj döneminde oldukça yüksek meblağlar kazanılabilir.

Zengin Olmak İçin En Kısa Yol Hangisidir?

Şans oyunları ve kumar benzeri kazançlar hariç tutulursa zengin olmanın en kolay yolu bir buluşu, bir keşfi, bir yeteneği veya kişinin kendi ürettiği bir ürünü kullanarak para kazanmaktır. Şayet böyle bir durum söz konusu değil ise iş kişinin girişimcilik kabiliyetine kalır. Elbette ki girişimcilik yoluyla para kazanmak yolu bir miktar uzatacak dahi olsa sonu aydınlık olan bir tünel söz konusudur. Sektörde ihtiyaç duyulan bir alana yönelinmesi halinde bu girişim oldukça karlı olacak ve ihtiyaçlara hitap etmesi sebebiyle de talep eksikliği yaşamayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Nasıl Zengin Olunur? başlıklı makalemizde Nasıl Zengin Olunur?, Zengin ve zengin olma yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ