Konut Kredisi Almanın Tam Zamanı

  • 08 Haziran 2013
  • 433 kez görüntülendi.

Yapı kredi konut finansmanının direktörü, İsmet Erdem, yaptığı açıklamalarda bu yılın başında düşen ve bir miktar daha aşağılara inen konut kredisi faiz oranlarının yılın ikinci yarısında daha da aşağı ineceğini ve gelecek dönemlerde olası faiz indirimlerinin sınırlı bir şekilde devam edeceğini söyledi.

Bankaların yurtdışında olan borçlanmalarının konut kredisi faiz oranlarının en uygun belirleyicisi olduğunu kaydeden Erdem, bununla birlikte “ ülke risk primleri ve Merkez Bankası politikaları da faiz oranlarına yön veren diğer unsurlar. Şu anki ekonomik konjonktüre baktığımızda gerek yurtdışı gelişmeler paralelinde gerekse Merkez Bankası’nın izlediği genişletici faiz politikası ve gelecekteki iyimser beklentiler ışığında faiz ile ilgili aşağı yönlü trendin olacağını öngörüyoruz” diye konuştu.

Yapı kredi bankasının her  zaman müşterilerinin çıkarlarını düşündüğünü ve onların ihtiyaçlarına uygun olarak dizayn ettikleri konut kredileri ile onları ev sahibi yapmaya devam ettiğini belirtti.

İşte bu anlamda, konut kredisi almanın tam zamanı olduğunu kaydeden erdem, ev değiştirmek için değil yeni ev almak için mevcut olan kredilerin kullanılması gerektiğini söylerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan HİBE KREDİ-GERİ ÖDEMESİZ KREDİ NASIL ALINIR? başlıklı makalemizde faizsiz hibe kredi, faizsiz hibe krediler ve geri ödemesiz kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ