Kredi Başvurum Neden Onaylanmıyor?

 • 11 Ocak 2014
 • 992 kez görüntülendi.

Kredi başvurum neden onaylanmıyor? Bu soruyu bugüne kadar binlerce kişi sormuştur. Kredi ürünlerinin yaygın olarak kullanılmadığı yıllarda, kredilerin onaylanmama sebebi hakkında insanlar daha az bilgiye sahipti. Ancak günümüzde bir çok kişi kredinin neden onaylanmadığını az çok tahmin edebiliyor.

Kredinin onaylanmama sebebi değişiklik göstermektedir. Ayrıca bankaların kredi onaylama kriterleri de değişiklik göstermektedir. Aranılan en büyük kriterler ise gelir düzeyi, bir yılı aşkındır çalışıyor olmak (memur veya özel sektör), kredi puanının düşük olmaması, yaşı gibi unsurlardır. Bu özelliklere bakılarak banka vereceği finans desteğini riske atıp atamayacağına karar verir. Bu kriterlerden çoğunu karşılayamıyorsanız büyük ihtimal kredi başvurunuz onaylanmayacaktır.

En büyük sorun kredi notudur. Eğer geçmişte bir banka ile sorun yaşamışsanız kredi notunuz düşmüş demektir ve kredi kullanma şansınızda azalmıştır. Kredi notunu düzenli ödemeler gerçekleştirerek yükselte bilirsiniz. Ancak düşük kredi notu ile başvurduğunuzda onay almanız çok zordur. Kredi başvurusu onaylanmama sebepleri buradaki unsurlardan bir kısmının karşılanmamasından dolayıdır. Krediniz onaylanmamışsa bankanızla görüşerek sebebini öğrenerek, bu sebebi ortadan kaldırmaya çalışabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Konut Bedeli Kadar Kredi Kullanmak Mümkün Mü? başlıklı makalemizde evin bedeli kadar kredi kullanmak, evin bedelinin tamamı için kredi kullanmak ve konut bedeli kadar kredi kullanmak mümkünmü hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. GURSEL dedi ki:

  diger bankalara gecikmeli odemelerim oldu yanlız garanti bankasından 2013 05 ayında 6000 tl kıredicektim ve duzenliodeme yapmaktaym 3000 tl acilihtiyacım var SAYGILAR

  1. editör dedi ki:

   Ödemeler çok kötü degilse denizbanki ziyaret etmenizi öneriyoruz

 2. erkan dedi ki:

  bir türlü k.kartı alamyorum suanda esımın ustune daire aldık ıng bankta kefıllıgım kabul edıldı ve kredılerımızı erken oduyoruz 1050 den 1200 e yukseldı kkb fakat neden k.kartı alamıyorum halen sasıyorummmm elımde gecmıste olan bankalarla ılgılı sorunların temızlenıdıgıen daır anttelı kagıtlar da var ve en az 6 yıl olmustur cok merak edıyorum sebeb nedır acaba…..

 3. adem dagtekin dedi ki:

  selam kredi cekmek istiyorum ma onaylanmıyor cekmiş oldugum kredide arada gecikmeler oldu ama ay devretmedi hiç 10 15 günlük bazı sebepleride bulundugum sehirde o bankanın olmaması atm de bozuktu simdi ıraktayım maas günümle kredi günüm aynı tarih ayın 15 i telefon ettim kredi ödeme trihimi deyiştirmek için kendiniz olmanız gerekiyor diyor
  her seferinde 4 gün gecikmeli ödüyorum buda baa kredi cekmeme engel oluyo bu onu hakkında bilgilendirilmek istiyorum nasıl kredi alabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz

BİR YORUM YAZ