Kredi Kartı Aidatı Geri Alma

  • 27 Eylül 2013
  • 583 kez görüntülendi.

Kredi kartınızın ekstresinde bazen harcama yapmadığımız halde bir ödeme görürüz ve bankayı aradığımızda bunun kredi kartı aidatı olduğu söylenir. Yani bankanın yaptığı haksız kazançlar. Kredi kartı aidatını artık geriye dönük on yıl alabilirsiniz. Evet bu gerçekten var olan bir sistem on yıldır ödediğiniz kredi kartı aidatı geri alma paralarınızı artık geri alabilirsiniz.

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma

Nasıl diye mi sordunuz. İşte cevabı:öncelikle bankanızı arayarak kredi kartı aidatı altında yaptığı kesintiyi geri ödemesini isteyin. Bazen banka doğrudan kredi kartı aidatınızı iade edebilmektedir. Etmediği taktir de ise tüketici haklarına gönderilmek üzere bir dilekçe doldurun ve bu dilekçeden iki nüsha yazdırın ve ekstreden de iki nüsha alarak iki takım yapın dilekçeleri. Hazırladığınız dilekçeleri ilçe kaymakamlığında bulunan tüketici hakem heyetine ücretsiz olarak başvuru yapın.

30 gün içerisin de sonuç olumlu bir şekilde çıkacaktır. Çıkan sonucu bankaya faks çekin. Unutmayın ki elinizdeki belgede mahkemesiz olarak haciz yetkisi vardır. Banka en kısa sürede ödeme yapacaktır.

Para kazanmak kolay değildir ve boşuna kesilen haksız kazançlara dur demedikçe durmayacaktır bu yüzden bir yerden başlamak lazımdır. Sizde bir yerlerden başlayın. Olmaz demeyin.

Bir önceki yazımız olan En uygun kredi kartı hangisi? başlıklı makalemizde en ucuz kredi kartı, en uygun kredi kartı veren bankalar ve uygun kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. musa dedi ki:

    4 yıllık garanti bankası müşterisiyim bütün işlemlerimi bu bankadan yapıyorum 06.12.2013 günü yıllık kredi kartı aidatı adı altıda 59 tl kestiler öncelikle hakkımı helal etmiyorum onlara bu 59 tl lerden daha fazlasını kazandırdım banka kuralları adı altında kesintimi iade etmediler önce yüz yüze banka temsilcisi ile daha sonra telefonla müşteri temsilcisi ile konuştum şimdide dilekçe ile genel müdürlüklerine başvuracağım oradan gelecek sonuca göre tüketici hakem kuruluna baş vuracağım benim gibi binlerce insanın bu şekilde hortumlandığını düşünüyorum çünkü yargıtay 13.dairenin kararı var biliyorum kanunlara uymayan bir bankacılık sistemimiz var.

BİR YORUM YAZ