Kredi Kartı Kullanıcıları Bunlara Dikkat

  • 09 Haziran 2013
  • 368 kez görüntülendi.

Kredi Kartı Kullanıcıları Bunlara Dikkat

Kredi kartı sahiplerinin yaptığı hataların başında güvenliğinden emin olunmayan internet sitelerine kredi kartı ve kişisel bilgilerini hiç düşünmeden vermeleri geliyor.

Kart sahipleri internet aracılığı ile dolandırılmamak için daha önce benzer nedenlerden dolayı mağdur olan ve sikayetvar.com’a şikayet eden vatandaşların uyarılarını mutlaka okuyun.

Sahte Alışveriş Siteleri Fena Vurdu: “Bilindik markaların sahte web sitelerini yapan dolandırıcılar birçok kişiyi dolandırdı. Mağdur vatandaşlardan gelen şikayetlere göre; bir cep telefonu markasının sahte web sitesini yapan dolandırıcılar internette yayınladıkları cazip telefon reklamları ile tüketiciyi çekiyor. Sitenin sahte olduğunun farkına varmayan vatandaşlar uygun fiyattaki cep telefonu alabilmek için tüm bilgilerini veriyor ve bundan sonra da başına gelmeyen kalmıyor. Sitenin ödeme esnasında gerekli olan güvenlik sertifikasına sahip olup olmadığı ve bu sertifikanın alışveriş yapılan sitenin adına düzenlenip düzenlenmediği kontrol edilmeli.”

Sahte E-Postaları Açmayın!: “İnternet üzerinden sahte olarak gönderilen e-mailler ile kredi kartı ve internet bankacılığı kullanıcılarının kart bilgilerinin elde edilmesi yöntemidir. Bu şekilde sahte gönderilen e-maillere spam mail, kullanılan bu yöntemde oltalama (phishing) adı verilir.

 

Bir önceki yazımız olan Kart Limitini Artırmak İsteyene Sigorta Şartı başlıklı makalemizde banka sigortası, banka yıllık sigorta ve kredi kartı limiti hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ