Kredi Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

  • 24 Temmuz 2014
  • 421 kez görüntülendi.

Kredi kartı başvurularınız ve daha farklı bir şekilde kredi çekme durumlarınızda size sunulan cazip teklifler ile aldığınız kredi kartlarınız için, size ulaşmayan kartlar ya geri gidiyor, ya da sizin için en yakın postaneye bırakılıyor. Bunu kimlik bilgileriniz ile almanız ve sözleşmeler ile ilgili gönderilere dahil olmanız açısından, gerekli olan, bankanız ile iletişiminizi kesmeyip doğru ve güncel bir adres sunmak olacaktır. Bunu sağlar iken de sizin için sunulan birbirinden farklı seçimleri su yüzüne çıkarabilir, özellikle iletişim kısmında ki adresinizi tekrar güncelleyebilirsiniz. Kredi kartının gelmediği durumlarda, genellikle ne tür aksaklıkların olduğunu yahut ne tür sıkıntıların bu duruma yol açtığını bilir iseniz, sizin için her şekilde farklı bir çalışma hizmeti oluşacaktır. Bu kapsamda daha etkin, daha yenilikçi ve çözüm odaklı çalışmalara ulaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekir ise, sizler için sunulan kapı davetleri diyebiliriz.

 

Peki Nedir Bu Kapı Davetleri?

Kredi kartınızın size gelmeyişinin, aslında ne basit sorusu şudur. Ulaşmadı mı? Yoksa çıkmadı da, o yüzden mi gelmedi? Öncelikle bu soruların net cevabını bulmanız gerekiyor. Bunu da bizzat bankanız ile iletişime geçerek yapabilirsiniz. Kabul edilen kredi kartlarını, ortalama olarak 10 gün içinde bizzat bankadan alabiliyorsunuz çoğu zaman. Akabinde sizin için üretilen ve baskıdan gelen bu kartların kullanımı için de ekstra bir hizmet desteğine ulaşmanız gerekmiyor. Çünkü sistematik olarak su yüzüne çıkarılan ve daha çok kişisel hizmetler için sizi ön plana iten bu banka kartları, her halükarda sizlere ulaşacaktır. Bankalar, müşterilerine kesinlikle bu hizmeti sunarlar ve gerekir ise ikinci kez ihtarda bulunarak, kapınıza bir not bırakabilirler. Bu yüzden öncelikle dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi, doğru adres mi yoksa doğru kargo mu olduğunu bilmektir. Kargodan ziyade kurye ile gelen bu postalar için, dikkatli bir şekilde inceleme ve banka iletişimi şarttır her zaman.

 

Banka İle İletişime Geçmem Yeterli Mi?

Banka ile iletişime geçmem yeterli olacak mı? Evet. Bankanız sizin için tüm sorunları çözme yolunda adımlar atacaktır. Kişisel destekler ve finansal hizmetler için, her banka müşterisine seve seve hizmet sunmak ister söz konusu kredi kartı ise.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredileri Ne Zaman Düşer? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ