Kredi Kartıyla Tatil Dönemi Bitiyor

  • 05 Kasım 2013
  • 437 kez görüntülendi.

Hükümetten yapılan açıklamaya göre;kredi kartlarından yapılan bilinçsiz harcamalar sebebiyle  BDDK’dan yapılacağı söylenen düzenlemeye göre,bundan sonra kredi kartıyla otellerde tatil köylerinde ve bunun gibi keyfe keder harcamaların önüne geçilmesi amaçlanan düzenleme ile kredi kartlarından taksitli tatil yapmak hayal oluyor.

2010 yılının başlarında 43milyon kredi kartı kullanıcısı varken,bu rakam 2013 yılının sonlarına doğru 56milyon a yükselmiştir.Bu ülkemizin aslında ne kadar batak bir duruma düştüğünün birer belgesidir.Kredi kartlarının kullanımı bilinç dışına çıktıkça herkes maaşını alır almaz ay sonu direk kredi kartına yatırdığı apaydın ortadadır ve bu o kadar üzücü bir durum ki Türkiye gerçekten artık cebinde olmayanı yemeye başlamış,aile yapısı ekonomisinden ötürü parçalanmış insanlar sürekli çoğalma durumuna gelinmiştir.

Bu durumda bizlerin üzerine düşen şey şudur:

1)Kredi kartınızın limiti asla maaşınızı geçmemelidir,

2)Kredi kartınızın borçlarını kesinlikle bireysel ihtiyaç kredisiyle ödemeyiniz,

3)Cebinizde varsa lüks yaşayın yoksa idare etmeyi biliniz,gerekirse tatile çıkmayı bırakın da evinizden bile dışarı çıkmayınız.

Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Faiz Oranları 2014 başlıklı makalemizde konut kredisi faiz oranları, konut kredisi faiz oranları 2014 ve konut kredisi faiz oranları düştü hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ