Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Kredi

  • 11 Aralık 2017
  • 707 kez görüntülendi.

Bankalardan kredi çekerken, birçok prosedürü yerine getirmek gerekiyor ve bankalar Özellikle yüksek tutarlı kredileri kullandırırken İnce eleyip sık dokuyorlar. Kredi kullanırken kredi onayı konusunda önemli bir etken de Kredi notu, bankalar genel olarak kredi notu düşük olanlara kredi kullandırmamayı tercih etse de, kredi notu düşük olanlara anında kredi veren bankalarda var. Düşük kredi notu ile kredi kullana bilmek için çeşitli şartları yerine getirmek gerekiyor.

Düşük Notla Kredi Hangi Şartlarla Verilir?

Ödemelerde aksama veya gecikme nedeni ile kredi notunuz düştüyse ve kredi kullanmakta zorlanıyorsanız bankalardan yeniden kredi kullanabilmek için çeşitli şartlara uymanız gerekir bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kredi sicili sorunsuz bir kefil götürmeniz kredi alma şansınızı artırır.
  • Bankada açacağınız hesaba düzenli olarak ödeme yapılması kredi notunuzu yükseltir.
  • Kredi kartı kullanıyorsanız kartınızın dönem borcunu düzenli olarak( tamamen ) ödemek kredi alma şansınız artırır.
  • Kredili mevduat hesabı kullanıyorsanız eksi bakiyeye düşmemeye dikkat etmelisiniz.

Bireysel Kredi notu verileri 6 aylık periyotlar halinde yeniden belirlenir. Yukarıda belirtilen şartlara uymak, kısa sürede kredi notunuzun yeniden yükselmesini sağlayacak ve kredi kullanma imkanınız artacaktır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notunuz düşük olsa da, Kredi kullanma şansınız var. 2017’yılından geçerli olan sicil affı ile bankalar düşük kredi notuna sahip müşterilerinde kredi vermeye başladılar, Özel bankalar müşteri portföyünü kaybetmemek adına kredi notu düşük olan müşterilerine özellikle düşük miktarlarda ihtiyaç kredisi başta olmak üzere çeşitli krediler kullandırıyorlar, düşük notlu müşterilere kredi kullandıran bankaların başında, Garanti Bankası, TEB, Deniz bank, Ak bank, HSCB, Halk Bank, Şeker Bank gibi Türk bankacılık sisteminin güçlü bankaları yer alıyor. Bankaların kredi vermek konusunda kolaylık sağlamasında etkili olan faktörlerden biri de, Hükümetin 2017’yılından başlayarak krediler için kefalet uygulamasını başlatması bu uygulama kapsamında bankaların kullandırdıkları kredinin %30 u devlet garantisi dâhilinde güvence altında böylece ekonomide yavaşlayan faaliyetlerinde canlanma sağlanması amaçlanıyor. Yıl bitmeden sağlanan avantajlardan yararlanarak kredi notu sorununa takılmadan kredi başvurusu yaparak kredinizi kullanabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bankalara şahsen ya da İnternet bankacılığı arcılığı ile kredi başvurusunda bulunmak.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nerede Gerekli? başlıklı makalemizde kredi, kredi notu ve Kredi Notu Nerede Gerekli? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ