Kredi Notu İle Telefon Alma Hakkında Bilgi

  • 30 Ağustos 2016
  • 1.302 kez görüntülendi.

Finansal geçmişimiz ortak kuruluş olan Kredi Kayıt Bürosu da toplanarak analiz edilmesi sonucu oluşan puan sistemi kredi notudur. Ülkemizde finansal kuruluşlar müşteri bilgilerine ulaşmak için Kredi Kayıt Bürosuna üye olmak zorundadırlar.

Müşterilerin banka ile ilişkilerini gösteren kredi notu yapacağınız vadeli alışverişlerde de önemlidir. Bankalar müşterilerin ve işletmelerin kredi taleplerini kredi puanına göre verirler. Ülkemizde özellikle teknolojik aletler almak istediğimizde bankalardan aldığımız kredilerden faydalanırız.

Kredi Notu Neden Önemlidir?

Telefon alımında kredi kartı taksitlerinin kalkması üzerine teknoloji şirketlerini kredi ile satış yapmaya başlamışlardır. Bu şekilde teknoloji şirketleri birçok banka ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır.

Telefon almak istediğinizde bankalarla anlaşmalı teknoloji marketlerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Burada kredi kayıt bürosu devreye girmektedir. Telefon alma talebiniz üzerine görevli sisteme girerek müşterinin kredi notunu inceler.

Kredi puanı 1460 ise telefon bayisinden telefonunuzu alabilirsiniz. Kredi kartsız telefon fırsatlarından bu şekilde yararlanabilirsiniz.

Kredi notunuzun iyi olması banka geçmişinizin başarılı olduğunu gösterir.

Bankalarla kredi geçmişiniz bu yüzden önemlidir. Kredi taksitlerinizin zamanında ödenmesi banka kredi notunuzu yükseltir.

Telefon Alırken Bankada ki Kredi Notunuzun Önemi

Bankayla yaptığınız kredi alışverişi iyi veya kötü kapanmış olabilir. İyi olmasına dikkat etmeli kredi notunu yüksek tutmalı.

Henüz kredi kullanmadıysanız sistemde bilgileriniz olmayacağından telefon talebiniz askıya alınabilir ya da iptal edilebilir.

Banka kredi notu sık kredi kullanan ile az kullanan arasında değişmektedir. Bankadan sürekli kredi çeken müşterinin kredi notu daha yüksek olur.

Telefon alırken yaptığımız ödemeler, ödeme süreçleri, operatörlere olan borçlar yapacağımız düzgün ödeme şekilleriyle olumlu not alır.

Kredi Notu İle Telefonu Nasıl Alırız

Telefon almaya gittiğinizde kredi ile telefon almak istediğinizi söylemeniz gerekir.

Bu durumda size hangi bankalarla anlaşmaları olduğu söylenir.

Size uygun bankayı seçerek işlemleri başlatabilirsiniz.

Size verilen numaraya TC kimlik numarasını yazarak mesaj gönderirsiniz.

Kredinizi anında kullanıp istediğiniz telefonu alabilirsiniz.

Ödemelerinizi bankanızın şubelerinden yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu İstemeyen Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ