Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

  • 22 Kasım 2016
  • 1.168 kez görüntülendi.

Merhaba kredinotu.org okuyucuları. Sizlere bu yazımızda artık hayatımızda önemli bir yeri olan kredi notunuzu en kolay ve en hızlı şekilde nasıl yükseltebileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi çekmek için bankaya gittiğinizde kredi notunuz 1300 altında olduğu durumlarda kredi çekmeniz bir hayli zor oluyor. Kredi notunuzu 1300 üzerine çıkarmak için bu yazımızda size bir takım önerilerde bulunacağız.

Kredi Kartınızı Düzenli olarak Kullanın

Kredi kartınız ile alışveriş yapın ve ödeme gününden önce borçlarınızı ödeyin. Kredi notunuzu en hızlı şekilde arttırma yöntemlerinden birisidir. Kredi kartı borcunuzu düzenli ödemeniz bankanın güvenini kazanmanıza yardımcı olacaktır. Kredi kartı borcunuzu düzenli ödemeniz limit artışına da olumlu etki edecektir.

Kullanılmayan Hesaplarınızı Kapatın

Kredi notunuzun oluşmasında banka ile yapılan bütün işlemleriniz önemli bir paya sahiptir. Kullanmadığınız vadeli ve vadesiz hesaplarınızı kapatın. Kullanmadığınız hesapları kapatmanız kredi notunuza olumlu etki yapacaktır.

Fatura Borçlarınızı Düzenli Ödeyin

Adınıza bulunan elektrik su doğalgaz vb. faturalarınıza ait borçları ödeyin. Bankaya otomatik ödeme talimatında bulunmanız sizi bir adım önde tutacaktır.

Sık Sık Kredi ve Kredi Kartı Talebinde Bulunmayın

Yukarıdaki önerileri dikkate aldığınızda kredi puanınız artacağından bankalardan kredi ve kredi kartı alma olasılığınız artacaktır. Başvuruların olumsuz sonuçlanması kredi notunuzu olumsuz etkilemektedir.

Unutmayın kredi notu çabuk düştüğü gibi çabuk yükselmektedir. 3-6 ay zaman diliminde borçlarınızı düzenli ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Tüm borçlarınızı ödediniz ve kredi notunuz yükselmedi ise yapmanız gereken kredi kartınız ile bütçenize uygun alışveriş yaparak ödemelerinizi aksatmadığınız da kredi notunuz hızlı bir şekilde yükselecektir.

Kredi notları hesaplanırken ağağıdaki etmenler göz önünde bulundurulur;

  • Toplam kredi borçlarınız
  • Toplam kredi kartı limitleriniz
  • Borçlarınızın tanımlı kredi limitlerine oranı
  • Borç bakiyeleriniz
  • Son kullandığınız kredinin tarihi
  • Geçikmiş hesap sayınız
  • Mevcut borçlarınızdaki gecikmeler
  • Kullanmış olduğunuz kredi borçlarınızın vadesi gibi.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu İle Telefon Alma Hakkında Bilgi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ