Lise Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

 • 03 Kasım 2016
 • 2.203 kez görüntülendi.

Artık üniversite öğrencileri kadar lise öğrencileri de kredi kartı kullanmaya hak kazanmak istiyor. Eldeki nakit harçlığın su gibi akıp gitmesi, alınan bir mala nakit para ödenmesi lise öğrencilerini de mutsuz ediyor. Belli bir limitteki kredi kartını kullanmak istemeleri, araya velilerin de girmesine imkân sağlıyor. Bugün 18 yaşından küçük hiçbir kimse, resmi işlemleri vasisi olmadan yapamaz. Kredi kartı almak isteyen lise öğrencilerine bankaların biçtiği kriterler, kredi kartını almak için zorunlu kriterler olarak sayılıyor.

Lise öğrencilerinin büyük bir kısmı ekonomik bağımsızlıklarını erkenden ele almak için hemen bir kredi kartı sahibi olmak istiyorlar. Peki, Türkiye de lise öğrencilerine hangi bankalar kredi kartı veriyor? Eğer lise son sınıfta değilseniz, kredi kartı alamazsınız. Çünkü bankalar 18 yaşından küçük olan öğrencilere kredi kartı vermiyor.

Türkiye Ekonomi Bankası Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor

 • Ekonomik özgürlüklerini kazanmak isteyen lise öğrencileri kredi kartı aşmak için banka kapılarını aşındırıyor.
 • Öncelikle bilinmesi gereken bir husus var ki, lise öğrencilerinin sahip olacağı kredi kartı ile iş sahibi olan kişilerin sahip olduğu kredi kartlarının limiti aynı değil. Bu nedenle lise öğrencilerine verilecek olan kredi kartları ödeyebilecekleri küçük limitlerde olacak.
 • Ancak, uzun süre kredi kartı kullanan öğrenciler aktif kalarak belli bir süreden sonra kredi kartı limitlerini az da olsa yükseltebilirler.
 • Öğrencilerin kredi kartı alabilecekleri ilk banka Türkiye Ekonomi Bankasıdır. Türkiye Ekonomi Bankası lise ve üniversite öğrencilerine limiti 500 ile 1000 TL arasında değişen kredi kartları vermektedir.
 • Açık öğretim fakültesinde okuyor olsanız dahi, Türkiye Ekonomi Bankası üniversiteli kartına siz de sahip olabileceksiniz.
 • Üstelik tüm bonus kart avantajlarında da yararlanabileceksiniz. Aynı zamanda bankaya aylık ücret, aidat ücreti adı altında kesilen ücretleri ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Garanti Bankası ve İş Bankasından Kredi Kartı Tahsil Edebilirsiniz

 • Garanti bankası lise öğrencilerine Extragenç kredi kartı vermektedir. Extragenç kredi kartlarını kullanarak alacağınız maç, sinema biletleri ve diğer biletlerde indirim kazanabilirsiniz.
 • İş Bankası da öğrencilere 500 TL limitli kredi kartı veren bankalar arasındadır. Ancak daha sonradan 1.000 TL’ye limiti yükseltebilirsiniz.
 • Ek bilgi olarak Kuveyt Türk bankasının da öğrencilere kredi kartı mevzusu konusunda yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Takibe Düşer? başlıklı makalemizde İdari Takip Süreci Ne Zaman Başlar? ve Yeni Yasa Kredi Kartlarını Sıkı Takibe Aldı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ