Mtv Hangi Kartlara Taksit Yapıyor

  • 20 Şubat 2015
  • 514 kez görüntülendi.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Nasıl Hesaplanır?

Aracınız ile ilgili MTV hesaplanırken göz önüne alınan etkenler aracın motosiklet, otomobil, minibüs, kamyon, tır ve otobüs gibi özellikleridir. Otobüslerde oturma kapasitesi ve yaş önemliyken otomobillerde silindir hacmi ve yaş önemlidir. Kamyon ve tır gibi türlerde ise aracın azami toplam ağırlığı ve yaşı dikkate alınmaktadır.

Motorlu Taşıtlar Vergi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Sahip olduğunuz aracınıza ait Motorlu Taşıtlar Vergisini aracın bulunduğu ilçe/il vergi daireleri üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca ödemelerinizi vergi dairelerinin anlaşma sağladığı bankalar üzerinden de yapabileceğiniz gibi vergi İnternet Vergi Dairesi üzerinden de yapabilirsiniz. Ödemelerinizi direkt olarak vergi dairelerinden değil diğer ödeme kanallarından yapmanız halinde mutlaka tahsilat makbuzu almaya dikkat etmelisiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ödeme sonrasında problemler ile karşılaşmamak adına ruhsat sahibi vergi sicil numarası, plaka, vergi daire gibi bilgileri doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olmanızdır. Ödemeyi banka üzerinden gerçekleştirmeniz halinde almış olduğunuz makbuzu saklamalı ve ödemenizin vergi dairesine ulaşıp ulaşmadığının da kontrolünü yapmalısınız.

Mtv Hangi Kartlara Taksit Yapıyor?

            Bu yıl MTV ödemeleri için hemen her banka kredi kartı müşterilerine özel avantajlar hazırladı. Birbirinden farklı bankalara ait kredi kartları aracılığı ile yapacağınız MTV ödemeleriniz bankanın belirlediği üzere 3 taksit ile 5 taksit şeklinde taksitlendirilebiliyor. Ayrıca, hangi bankanın kredi kartı ile ödeme yaparsanız yapın herhangi ekstra bir işlem yapmanıza gerek bulunmuyor. Peki, hangi kartlara taksit yapılabiliyor?

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartı ile yapacağınız Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinizin 250.-TL’ye kadar olan kısmını 3 eşit taksite bölerken 250.-TL ve üzeri ödemelerinizi ise 5 eşit taksite bölme imkânı sunuyor. Ancak, 75 TL. Ve altı MTV ödemelerinizde taksit imkânından yararlanamıyorsunuz.

Halkbank Paraf Kredi Kartı ile gerçekleştireceğiniz Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleriniz de de 500.-TL’ye kadar olan ödemelerinizi 3 taksite, 500.-TL ve üzeri ödemelerinizi de 5 taksite böldürebiliyorsunuz. Ayrıca, MTV ödemelerinizi Halkbank Paraf Kredi Kartı ile yapmanız halinde banka sizlere Nisan ayının sonuna kadar Onur Air’den alacağınız Kıbrıs, yurt dışı ve yurt içi uçuş biletleriniz için %30 indirim hakkı sunuyor.

Bu kartların haricinde Finansbank Maximum Kart, YKB Wordcard, Garanti Bonus Kart, İşbankası Maximum Kart ve Akbank Axess Kart ile yapacağınız MTV ödemelerinizi de 3 taksit imkânından faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Garanti Kış Kredisi 2015 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ