Multinet Paraya Çevirme

 • 22 Kasım 2016
 • 938 kez görüntülendi.

Ülkemizdeki iş yerlerinin yanında çalıştırdığı kişilere yemek kartı verdiğin hepimiz biliyoruz. Yemek yeme ihtiyacının karşılanması için çalışan vatandaşlara verilen kartlara ise Multinet adı verilmektedir. Multinet en çok kullanılan kart firması arasında yer alıyor. Zaten bu işi yapan belli başlı firmalar var. Multinet firmasının yanında Ticket, Setcard ve Sodexo da bulunmaktadır.

Bütün firmalar bu firmaların kartlarını ve kuponlarını kullanmaktadır. Bazıları ise yemekhanelerinde yemek vermektedir.  Bazı firmalar kart vermekle uğraşmayarak, iş yeriyle anlaşma yaparak aylık olarak günlük belirli fiyattan hesaplanan ücreti ay başında para olarak ödemektedir.

Multinet Ne İşe Yaramaktadır?

 • Multinet kartlarını pek çok lokanta, restoran ve büfe tarzı yerlerde yemek yemek için kullanabilirsiniz. Bugün pek çok yer, bu ödeme kartıyla sizlere yemek yeme seçeneği sunmaktadır.
 • Eğer Multinet kartıyla yemek yemek istemiyorsanız, alışveriş imkânından yararlanabilirsiniz. Ancak bu ödeme seçeneğini büyük marketler kabul etmemektedir.
 • Ufak çaptaki marketler bu kartı kabul etmektedir. Unutulmaması gereken nokta ise, küçük marketlerin komisyon ödediği gerekçesiyle fiyatları diğer marketlere göre daha yüksek tuttuğudur. Bu marketlere; Happy Center, Çetinkaya ve Kim’i örnek gösterebiliriz.
 • Bu marketler komisyon almamaktadır. Dilediğiniz ürünü aynı fiyat üzerinden satın alabiliyorsunuz. Bazılarında ise gıda dışı ürünlerde bu kartı kullanamıyorsunuz. Satın almadan önce kasaya danışmalısınız.
 • Multinet kart ile alışveriş yaparken, alkol tütün gibi ürünleri alamayacağınızı bilmelisiniz. Bazı çalışanlar, Multinet kartını, kart olarak kullanmak istemiyor. Multinet kartı yalnızca kart işlevi gördüğü zaman alışveriş kısıtlı oluyor. Peki, Multinet kartı nasıl nakit paraya çevrilir?

Multinet Paraya Nasıl Çevrilir?

 • Eğer siz de bir Multinet kartı kullanıcısıysanız ve Multinet kartınızı nakite çevirmek istiyorsanız bazı işlemleri takip etmeniz gerekiyor.
 • Bazı yemek yeme yerlerinde %10 ile %20’lik komisyon karşılığında Multinet paranızı nakit paraya çevirebilirler. Eğer acil şekilde nakit paraya ihtiyaç duyuyorsanız bu şekilde nakit paraya çevirebilirsiniz.
 • Anlaşma yaptığınız kişiler bu şekilde size nakit para verebilirler. Bazı zamanlarda iş yerlerine gelip bu işlemi yaptıklarına dair kartı bırakırlar. Bu durumları takip edebilirsiniz.
 • Multinet kullanan kişiler bir aylık belirli bir rakamı Multinet hesaplarına yatırabilir ve bu ücreti normal para gibi harcayabilir.

Bir önceki yazımız olan Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur? başlıklı makalemizde Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur, Reddi Miras İle Ölen Kişinin Borcunu Kapatabilirsiniz ve Sigorta Kredi Borcunun Kapanmasına Yardımcı Olabilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ