Nasıl Kredi Kartı Alabilirim?

  • 05 Haziran 2014
  • 467 kez görüntülendi.

Bankaların müşterilerinin günlük ihtiyaçlarını karşılayabilme adına sunmuş olduğu bankacılık ürünlerinden olan kredi kartları, tek çekim, taksitli alıveriş, nakit avans ihtiyacı, para transferi ve otomatik fatura ödeme talimatları için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler ülkemiz genelinde hizmet veren tüm bankalarda mevcuttur. Bankalar bu ürünleri ister kendi müşterisi olsun isterse de dışarıdan gelen bir müşteri olsun, başvuru yapan ve kredi kartı almaya hak kazanan tüm vatandaşların kullanabilmesi için vermektedirler. Bu kartlara sahip olmak için ilk olarak başvuru yapmak gerekir. İlk zamanlar başvuru işlemleri tek bir kanal üzerinden yapılırken şimdilerde kredi kartına başvuru işlemleri birçok kanaldan yapılabilmektedir.

Nasıl Kredi Kartı Alabilirim

Alışveriş ve nakit avans ihtiyaçları için banka kredi kartı kullanmak isteyenler, birkaç kanaldan başvuru yapabilmektedirler. Özellikle yeni başvuru yöntemleri teknolojinin gelişmesi ile birlikte yenilikçi birçok ürün üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Nasıl kredi kartı alabilirim sorunun cevabı olarak izlenmesi gereken yollar;

Banka şubeleri aracılığı ile başvuru; kredi kartı almak isteyen kişilerin en çok başvurduğu kanallardan olan banka şubelerinden başvuru yapmak için ilk olarak şubede bulunan bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşmek gerekmektedir. Banka yetkilisi size kredi kartı başvurusu sırasında yardımcı olması için görevlendirilmiştir. Kredi kartı başvurusu için bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi size küçük bir form doldurtacaktır. Bu formda bulunan bilgileri doğru doldurmanız sizin için önemlidir. Özellikle iletişim bilgilerinin mutlaka doğru girilmesi gerekir. Çünkü aylık olarak gönderilen ekstrelerin adres, mail veya cep telefonuna gelmesi noktasında önemli olduğu gibi aynı zamanda kredi kartı ile ilgili önemli duyurularda size ulaşabilmeleridir. Doldurulan formdan sonra bir hafta 10 gün gibi bir sürede geri dönüş yapılacaktır.

İnternet aracılığı ile başvuru; kredi kartına internet üzerinden başvurmak isteyenler genellikle bankaların resmi internet sitesi üzerinde bulunan “kredi kartı başvuru formunu” doldurmaları yeterli olmaktadır. Formun doldurulması sırasında eksiksiz ve doğru doldurulması mutlaka önemlidir. Bu doldurma işleminde sonra size bir hafta 10 gün içerisinde olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

Nasıl kredi kartı satın alabilirim diyenler için herhangi bir şekilde sıra beklemeden ve kendi başınıza başvuru yapmak için banka şubelerinde bulunan broşürleri veya gezici kredi kartı başvurusu yapan kişilerden alacağınız kredi kartı başvuru formunu doldurduktan sonra en yakın banka şubesine teslim etmeniz yeterli olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Ön Onay Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ