Ne zaman emekli olabilirim? 2013

  • 31 Ağustos 2013
  • 492 kez görüntülendi.

 

Aşağıya eklediğimiz linkten normal şartlarda ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz.

İlk işe giriş tarihiniz bu konuda çok önemlidir. Ne zaman emekli olacağınız işe ilk giriş tarihinize bağlıdır. İşe ne kadar erken yaşta girmişseniz o kadar erken emekli olabilirsiniz. Eski yasada emekli olma yaşı çok daha erkendi ancak geçtiğimiz yıllarda çıkarılan yasa nedeniyle emeklilik yaşı 60 üzerine çıkmış bulunmaktadır.

Ülkemizde emekliliğin pek değerinin kalmadığını gösteren bu haber birçok kişiyi geleceği konusunda sıkıntıya sokmaktadır. Ben o yaştan sonra emekli olsam ne olur olmasam ne olur? gibi düşünceler var artık herkesin aklında. Burası Türkiye, bugün böyle yarın öyle. Yani sistem belki değişebilir hiç belli olmaz. Biz çalışmamıza devam edip sigortamızın olmasına özen gösterelim yeter.

Emelilik yaşı ülkemizde kaç?

Emeklilik yaşı ülkeden ülkeye değişmektedir. Ülkemizde emeklilik yaşı 2048 yılından itibaren 65 olacaktır. Farklı durumlarda bu yaş değişiklikler gösterebilmektedir, örneğin bedeninizde herhangi bir özrünüz varsa eğer emeklilik yaşınız daha erken olmaktadır. Yani bu gibi durumlarda emeklilik yaşı değişebilir.

Buraya tıklayarak ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM? başlıklı makalemizde emekli sorgulama, emekli yaşı öğrenme ve kaç yaşında emekli olacağım hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ