Passolig ve Passolig Kredi Kartı Nedir?

  • 14 Haziran 2014
  • 642 kez görüntülendi.

Dünya genelinde birçok uygulaması bulunan ve son derece başarılı bir şekilde kullanılan spor müsabakaları için geliştirilen e-bilet uygulaması, artık ülkemiz genelinde de kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye Futbol Federasyonunun almış olduğu karar doğrultusunda her geçen gün artarak devam eden futbol teröristlerinin eylemlerini stadyumlardan engellemek için çıkarılmış olan bu uygulama ile kendini bilmez insanların müsabakaların yapıldığı ortamlardan uzaklaştırılması planlanmaktadır. Böylece daha az hasarlı bir müsabaka düzenlenmesi hedeflenirken, aynı zamanda stadyumdaki eylemlerinden dolayı ceza alacak olan kişiye doğrudan eyleminden dolayı cezai işlem uygulanarak bu tarz ortamlardan uzaklaştırılmış olacaktır. 14 Nisan 2014 tarihinde itibaren geçerli olan e-bilet uygulamasının adı da konulmuştur. Passolig adı verilen bu kart ile sadece kişinin kendisi stadyumlara girebilecektir.

Passolig ve Passolig Kredi Kartı Nedir?

Passolig, elektronik bir olarak görev yapmaktadır. Daha önceleri kağıt bilet ile stadyumlara giren spor severler bundan sonra e-bilet olarak da görev yapan Passolig kartı kullanarak stadyumlara giriş yapmış olacaklardır. Süper Lig te kullanılacak olan bu kart aynı zamanda PTT 1. Lig takımlarının müsabakalarında da uygulamaya konulmuştur. Tutuğu takımın maçlarına gitmek isteyen spor severler bundan sonra Passolig satış noktalarından veya anında ve hızlı bir şekilde bilgisayar, tablet ve cep telefonları üzerinde girecekleri www.passolig.com.tr platformu üzerinde de e-biletlerini alabileceklerdir. Aktifbank alt yapısını kullanacak olan bu kart 3 farklı şekilde piyasaya sürülmektedir. Bunlar, Passolig banka kartı, ön ödemeli Passolig cüzdan ve son olarak Passolig kredi kartı olarak kullanılabilecektir.

Passolig kartları içerisinde en fazla tercih edileni şüphesiz kredi kartıdır. Peki, Passolig kredi kartı nedir? Bu kart e-bilet uygulamasının yanında normal bankalarda bulunan kredi kartları gibi işlem yapmanıza yardımcı olur. Size ait olan Passolig kredi kartının içerisinde banka tarafından belirli bir limit tanımlandıktan sonra, yapmış olduğunuz alışverişler esnasında taksitlendirme uygulaması kullanılarak birçok ürün uygun fiyatlara alınabilir. Ayrıca Passolig kredi kartı yurt dışında da hem alışverişler hem de nakit avans ihtiyaçlarınızın karşılanmasında kullanılabilir. Passolig kredi kartı ile yapacağınız tüm alışverişlerinizde tutmuş olduğunuz takıma maddi destekte sağlamış oluyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı ne kadar sürede gelir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ