Yeni Kredi Notu Artırma Yolları

  • 29 Kasım 2017
  • 278 kez görüntülendi.

Tüm ihtiyaçlarımızı karşılamak için bazı durumlarda mali açıdan destek almamız gerekebilir. Yaşadığımız bazı durumlarda önceden hesaplamadığımız giderlerimizde maddi açıdan yeteriz kaldığımız durumlar karşısında satın alma gücümüzü artırmak için bankalardan para talebinde bulunuruz, işte bu yöntem kredi talebidir. Bu krediler ihtiyaç, ev, araba gibi çeşitlilik göstermektedir. Bir nevi taksitli alışveriş gibi bankaların toplu olarak verdiği parayı belirtilen gün ve taksitle geri ödeme yöntemidir. Taksitleri düzenli olarak geri ödemek büyük önem taşır bu yeni kredi notu artırma yolları olarak kabul görür.

Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi çekme işlemi çok basit bir işlemdir, kimlik bilgilerimizle bankaya müracaat etmemiz yeterlidir. Bankaların kredi verirken tek istedikleri düzenli geri ödeme sözü vermenizdir. Başvurunuz sonucu size uygun kredi ve ödeme yöntemi belirlenip istediğiniz miktar meblağ ödemesi gerçekleştirilir. Geri ödemeleri düzenli yaptığınız takdirde bir sonraki başvurunuz için kredi notunuz daha yüksek olur, eğer ödemeleri aksatırsanız kredi notunuz düşer.

Kredi Notu Nedir? Neden Düşer?

Kredi notu bir karne gibidir. Finans geçmişinizin tek bir kalem altında toplanıp puanlama sistemidir. Ülkemizde KKB adı verilen bu sistem sayesinde bankalar müşterilerinin veri geçmişlerine çok rahat ulaşabilmektedir. Kredi çekmek için başvurduğumuzda bankaların incelediği bu sistem kredi çekme ve limitimizi belirlemek için önemli değerlendirme ölçütüdür. Bankalara kayıtlı bütün işlemlerimizi doğru ve aksatmadan yapmaz isek otomatikman notumuz düşmektedir. Kredi karı borcumuz ya da daha önceden çektiğimiz kredi ödemelerini aksattığımız taktirde notumuzda büyük ölçüde düşüş olacaktır. Eksik ödemelerde notunuzun düşmesine sebep olabilmektedir.

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Bankalarla düzenli çalışmak için kredi notumuzun yüksel olması büyük önem taşır. Kredi çekmek istediğimizde düşük kredi notu yüzünden ret almamak için bankalarla düzenli çalışmalıyız. Bu konuda yapmamız gerekenler çok basittir. Bankalarla düzenli çalışmaya devam etmeliyiz. İşlemlerimizin çoğunu bankalardan düzenli olarak gerçekleştirmeliyiz. Kredi kartımız yok ise başvuruda bulunup kart çıkarttırmalı ve ödemelerini aksatmadan düzenli ödemeler yapmalıyız. Kredi ödemelerini belirtilen periyotlarda ve miktarda ödemeye özen göstermeliyiz. Bütün ödemelerimizi ve borçlarınızı düzenli olarak yapın.

Bir önceki yazımız olan Findeks Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme başlıklı makalemizde findeks, findeks notu sorgulaması ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ