Yüksek Kredi Notu İle Alabileceğiniz Krediler

  • 28 Ağustos 2018
  • 127 kez görüntülendi.

Kredi notu puan aralığının, kullanmayı düşündüğünüz kredide büyük bir önem taşıması söz konusudur. Bu nedenle banka müşterileri kredi notlarını her zaman yüksek bir puan aralığında tutmak isterler. Bu durum kredi kullanmaya yarayacağı gibi, bankaların gözündeki güvenilir müşteri profilinizi de korumaya yardımcı olacaktır. Bu yüzden, yüksek kredi notu ile alabileceğiniz krediler en geniş kapsamlı kredi seçeneklerini barındırıyor.

Kredi Notunda İyi Bir Değer Aralığında Olmak

Kredi notunuz 1.650-1.900 puan aralığındaysa, kredi kullanma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Bu durumda;

  • Bankalar tarafından güvenilir müşteri profilindesinizdir ve kredi puanınız doğrudan krediden çekebileceğiniz miktara etki edecektir.
  • 1.650-1.900 puan aralığındaki kredi notlarına en iyi kredi ürünleri sunuluyor. En cazip faiz ve vade oranlarına sahip olan kredileri bu puanla yüksek kredi tutarlarıyla çekebilirsiniz.
  • 1.350-1.650 aralıkta bir kredi notuna sahip olsanız bile, kredi alma konusunda bankalarda zorluk yaşamazsınız.

Yüksek kredi notunun yanı sıra, düzenli bir gelire sahip olmanız da önemli bir husustur. Kiraya verilebilen bir mülk, düzenli bir gelir getiren bir işte çalışmak gibi özellikleri taşıyorsanız, bankalardan alabileceğiniz kredi miktarı da bu doğrultuda artacaktır.

Yüksek Kredi Notuyla Kullanabileceğiniz Kredi Tutarları

Kredi puanınız yüksekse ve düzenli bir gelire sahipseniz, bu durumda banka kredi notu ve aylık gelirin hesaplamasıyla birlikte çekmek istediğiniz krediye onay verecektir. Bu nedenle gelirinizle dengeli bir kredi tutarına başvurmak, kredinizin anında onay almasını mümkün kılacaktır.

Bankalardan talep edeceğiniz kredi miktarının taksitleri bu durumda aylık gelirin %50’sini geçmemelidir. Örneğin aylık geliri 2.500 TL olan bir banka müşterisi, taksitlendirmelerde maksimum %50 oran hesaplandığı zaman 1.250 TL ödeme yapabilir. Bu durumda, krediden kullanmak istediğiniz miktar 1.250 TL’yi aşıyorsa bu durumda ya banka kredi talebini onaylamaz ya da müşteri ek bir teminat göstermek durumunda kalır.

Her ne kadar kredi çekmenizde kredi notu tek kriter olmasa da, yüksek bir kredi notu ile;

  • Konut kredisi,
  • İhtiyaç kredisi,
  • Araç kredisi,
  • Bayram kredisi gibi kredi ürünlerini kullanabilirsiniz.

Dikkate alınması gereken husus ise, kredi tutarının gelir ile dengeli olması olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma Limiti başlıklı makalemizde Ziraat Bankası, Ziraat Bankası Vadeli Hesap ve Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ