Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma Limiti

  • 16 Ağustos 2018
  • 177 kez görüntülendi.

Türkiye’nin en bilinen ve güvenilir bankalarından olan ziraat bankası vadeli hesap açma limiti 1000 lira olarak belirledi. Vadeli olarak açılan hesapta en az 1000 TL yatırılması kaydıyla başlatılan ve belirlenen vade sonunda faiz getirisi ve anaparanın çekilmesine onay veren hesap türü yatırım amaçlı tercih ediliyor.

Ziraat Bankası

Ziraat bankası, Osmanlı devletinin 19. YY’daki zorlu savaş döneminde ekonominin de giderek kötüleştiği günlerde çiftçinin elinden tutarak ekonomiye can katan bir bankadır. Savaş döneminde kaderine terk edilen tarım işçilerini, yüksek faizli tefecilerden kurtarmış ve her türlü tarım araç gereci için yeterli kredi imkânı sunmuş değerli bankalardan biridir.

O günden bu güne kadar Türk lirasının değerine değer katan ve yatırımların güvenle yapılabileceği bir banka olan ziraat bankası vadeli, vadesiz birçok hesap türü ile de hizmet vermeye devam ediyor.

Ziraat Bankası’nda Vadeli Hesap

Vadeli hesap, belirli bir süre içerisinde parayı değerlendiren ve süre sonunda paranın getirisi ile birlikte çekilmesidir. Vade süresi içerisinde paranın bir kısmı veya tamamı çekilirde getirisinden mahrum kalınıyor.

Ziraat bankasında vadeli hesap açtırmak için çok detaylı prosedüre gerek yok. Şubeden veya internet mobil bankacılığından dakikalar içinde vadeli hesap açmak mümkün.

Ziraat Bankası Vadeli Hesapta Vade Limiti

Ziraat bankası, vadeli Türk lirası hesabı için en az 1 en faza da 730 gün vade sınırı veriyor. Yatırılan para üzerinden, kaç gün vadeye kaç lira faiz getirisi olacağını hesaplayan pratik bir sistemle hizmet veriyor. Böylece müşteriler getirisine göre veya kedilerine uygun olan vade süresini seçip yatırım yapıyor. Vade içinde anaparayı çekmek, havale, EFT yapmak vadeyi bozuyor. Bozulan vadede faiz getirisi kazanılmıyor.

Biten Vade Sonrası İkinci Kez Vade Yapılır Mı?

Müşterilerin kendi belirledikleri vade bittiğinde eğer yeni bir vade seçilmez veya parayla işlem yapılmazsa aynı vade süresi geçerli olacak şekilde otomatik olarak yenilenir. Yenilenen vade de ise yeni dönemin faiz oranlarına göre hesaplama yapılır. Böylece yeni vade döneminin faiz getirisi farklılık gösterir.

Bir önceki yazımız olan Taşıt Kredisini Ödeyemezsek Ne Olur? başlıklı makalemizde Taşıt Kredisi, Taşıt Kredisini Ödeyememek ve Taşıt Kredisini Ödeyemezsek Ne Olur? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ