Ziraat Bankasından Hesap Nasıl Açılır?

 • 14 Mayıs 2013
 • 3.489 kez görüntülendi.

T.C. Ziraat Bankası, ülke genelinde sağladığı güven ve pratiklik açısından bir çekim noktası olma niteliğindedir. Vatandaşlar, çoğu zaman böyle bir banka ile çalışmak istemektedirler. Özellikle bu bankanın bir devlet bankası olması, aynı zamanda da söz konusu bankanın Balkan ülkeleri başta olmak üzere pek çok yurt dışı ülkede aktif olarak iş görmesi, vatandaşların banka ile çalışmak istedikleri fikrini kuvvetli şekilde desteklemektedir. Öte yandan T.C. Ziraat Bankası’nın sağladığı faizler ve diğer avantajlar da bankanın çekim merkezi olmasını kanıtlar niteliktedir.

Bankalar ile çalışmak isteyen vatandaşlar, bu bankalardan hesap açtırmak zorundadırlar. Çünkü belli bir bankada hesabı olmayan kişiler, o bankanın müşterisi sayılmazlar. O nedenle de bankaların hesap açtırma işlemleri oldukça sıradan ve kolay bir şekilde icra edilmektedir. T.C. Ziraat Bankası da bu konuda oldukça esnek ve müşteri yanlısı bir tutum içindedir. Bu banka ile çalışmak isteyen müşterilerin banka hesabı açılışları çok kolay ve rahat bir biçimde tamamlanmaktadır. Peki, banka hesap açılış işlemlerinde neler gerekmektedir? Bankalar, müşterilerinden neler talep etmektedirler?

T.C. Ziraat Bankası Hesap Açılış İşlemleri

Bankalar, kendilerine gelen ve hesap açtırmak isteyen müşterilerine oldukça kolay ve pratik yollar ile hizmet vermektedirler. Çünkü bankalar da şubelerine kadar gelip talepte bulunan vatandaşları yormak istemezler. Bu nedenle hesap açılış prosedürleri oldukça kolay ve kısa sürede halledilecek tarzda ayarlanmıştır.

T.C. Ziraat Bankası, bu noktada oldukça önemli bir banka olma özelliğindedir. Pek çok hesap türü ve hizmeti bulunan bu devlet bankasının hesap açılış işlemleri de oldukça basittir. Bunun için kişilerin doğrudan bir Ziraat Bankası şubesine gelmeleri gerekmektedir.

Şubeye gelen kişiler, bir müşteri temsilcisi ile görüşerek hesap açtırmak istediklerini belirtirler. Bu noktada müşteri temsilcisi, bu kişilerden kimlik belgelerini talep edecektir. Ardından ise banka hesabı açtırılacak olan hesap tipine göre hazırlanmış bir hesap açılış formu doldurtulacaktır. Bu evrakın gereken yerlerine atılan imzalar sonrasında ise kişinin banka hesabı oluşturulmuş olur. Ziraat Bankası hesap açılışı sırasında, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı açılışları da yaptırılabilir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankasından Hesap Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde banka hesabı nasıl açılır, garanti bankası hesap açma ve garanti bankası hesap işletim ücreti hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. muhammed dedi ki:

  iyi günler herkese,herhangi bir bankadan hesap açmam için 18 yaşından büyük olmam lazım mı?yoksa 18 yaş sınırlaması olmayan bankalar var mı?bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  1. editör dedi ki:

   18yasinizi doldurmadan bankalardan hesap actirabilirsiniz,ancak babanizin vekaleti ile açılabilir bu hesap..

 2. yurdagül dedi ki:

  bn bankadan hızlı kartla hesap açtırdım adresimme bir şey gelir mi ailem bilmiyo o yüzden

 3. melih dedi ki:

  Hesap açmak için ikametgah yada su/elektrik faturası isteniyordu eskiden bu kaldırıldı mı?

 4. hakan dedi ki:

  vadeli hesap açmak için ne gerekiyor

 5. Erol dedi ki:

  Hesabı açtıktan sonra , hesap işletim ücreti düzenli olarak kesiliyormu.

 6. elif dedi ki:

  kendime yeni bi hesap açtım ama anlamadığım bişey var bana yanında bi kart verdiler daha sonra eve başka bi kart daha mı gelecek 2 hafta içinde getirirler dedi ama onun ne olduğunu pek anlamadım yardımcı olursanız sevinirim hesabı ziraat bankasından açtım

 7. reyhan dedi ki:

  Ben hesap acip elime gecen parayi yatirmak ve birikim yapmak istiyorum ne gerekli

 8. oktay dedi ki:

  Banka Hesap Kartı Açıcam Ama 17 Yaşındayım Ailem uzakta ne yapmamlazim

 9. pasabey dedi ki:

  yurt disinda emekliyim nasil hesap actira bilirim

BİR YORUM YAZ